خانه » سخن با مسئولین » اختیارات فراقانونی وزیر از کجا آمده است؟

اختیارات فراقانونی وزیر از کجا آمده است؟

انسیه سادات علویون
سردبیر اعتماد در خراسان رضوی:

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده محترم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خبر داده است ” در جلسه با وزیر راه و شهرسازی مقرر کرده‌اند که شیوه‌نامه‌ای برای ساخت ساختمان‌ها توسط مالکان به صورت تجمیعی یا انفرادی در اسرع وقت توسط این وزارتخانه ابلاغ شود!
از این به بعد مالکین لازم نیست، املاک خود را به انبوه‌سازها واگذار کنند! “

اولین سوالی که به ذهن می‌آید این است که آیا وزیر راه و شهرسازی اختیارات فراقانونی در خراسان رضوی دارد؟
آیا آقای اسلامی دوست برخواسته از سرزمین نصف جهان، خود را 《حق به جانب》 می‌داند که چون می‌خواهد برای دوران 《پسا روحانی》زمینه را آماده کند حق دارد با درخواست یک یا تعدادی نماینده از جمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، نظر غیر قانونی خود را بر خلاف نظرات قانونی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس، استاندار ، شورای شهر و شهرداری مشهد مقدس ، دادگستری استان مالکین و کارآفرینان و مردم عزیز منطقه ثامن تحمیل کرده و در منطقه ثامن که مجموعه‌ای از امور فرهنگی سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی استان خراسان رضوی با آن گره خورده است، مداخله کند؟
آیا اقای وزیر خبر ندارد که این خود وزارت راه و شهرسازی بوده که طرح ثامن را تصویب و دستور اجرای آن را صادر کرده است؟ آیا این وزارت راه وشهرسازی نبوده است که از انجام تعهدات خود در تامین مالی طرح سرباز زده است؟ آیا خبر ندارند که وزارت‌خانه متبوع ایشان طرحی که ده ساله باید به اتمام می‌رسید، را بعد از بیست وچند سال به نیمه راه رسانده است؟!
آیا آقای اسلامی نمی‌داند که وزارت راه و شهرسازی خودش املاک مردم را با رضایت یا بدون رضایت خریداری و بقول جناب پژمانفر « انبوه سازی » در اینجا و پروژه مجد و ..تعریف کرده است؟
آیا آقای وزیر نمی‌داند که وزارت راه و شهرسازی از ۲۰ سال پیش سرمایه گذاران ‌و کارآفرینان را به منطقه دعوت کرده و املاکی را که از مردم خریداری کرده بود را تحت عنوان پروژه «انبوه سازی» به ده برابر قیمت خریداری شده به سرمایه‌گذاران فروخته است؟
آیا دعوت نماینده مشهد از وزیر اصفهانی که وزارت‌خانه وی طرح‌های فرهنگی، زیارتی، گردشگری و اقتصادی خراسان و مشهد از جمله طرح ثامن را نابود کرده برای مداخله بیشتر اقدام قابل دفاعی است؟
چرا نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی باید از این وزیر جلسه برگزار و خبر مداخله غیر قانونی بیشتر در امور اختیارات قانونی مدیران و متولیان استان خراسان رضوی و شورای شهر مشهد اعلام کند؟
آیا بهتر نبود که جناب آقای پژمانفر دوست مشهدی ما! جناب اسلامی اصفهانی را به صحن علنی مجلس دعوت کند تا برای سال‌ها انفعال، بی‌تدبیری و کارشکنی وزارت‌خانه‌اش در امور استان خراسان رضوی ، مشهد مقدس و نزدیک به یک دوجین بازداشتی های اداره کل وزارتش در خراسان رضوی و طرح ثامن پاسخ بخواهد؟
اگر وزیر شهر سازی و نمایندگان مجلس فقط و فقط در چهار چوب قانون حق مداخله در امور کشور را دارند چرا باید دعوت کنیم که خلاف قانون در امور خراسان رضوی مداخله کنند و آن را در فضای رسانه‌ای منتشر کنیم؟
اگر وزارت راه و شهرسازی از ابتدا مداخله نمی‌کرد و نقشی را هم نمی‌پذیرفت که نمی‌خواست به آن عمل کند، امروز مالکین اطراف حرم مطهر رضوی خود آزاد بودند و حق داشتند با املاک خود هر کاری بخواهند برابر قانون انجام دهند. ولی امروز مردم این منطقه با تعجب می‌بینند که ورای قانون، وزیر اصفهانی در امور مالکین مشهد مقدس مداخله می‌کند و می‌پرسند چرا؟ با چه انگیزه‌ای؟
آیا سکوت بیش از حد و بی‌تحرکی مسئولین و متولیان استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی باعث نشده است وزیر اصفهانی و معاونین ایشان به‌خود اجازه دهند هرگونه بی‌احترامی که دوست دارد از جمله در جلسه برنامه ریزی شده تحت عنوان شورای عالی شهرسازی به مردم و مسئولین و متولیان و کارآفرینان خراسان رضوی ، شورای شهر و شهرداری مشهد مقدس مطرح کند؟
آیا خراسان رضوی دانشگاه و مشاور ندارد که وزارت راه و شهر سازی از دانشگاه تهران برای مداخله در این استان و به طور ویژه مشهد مقدس دعوت می‌کند؟
چرا ️رسانه‌های مختلف خراسان رضوی سکوت کرده‌اند؟ چه ملاحظاتی دارند که در برابر مداخله و توهین پایتخت‌نشینان نسبت به مردم، مسئولین، شورای شهر مشهد، دادگستری و کارآفرینان خراسانی سکوت پیشه کرده‌اند و وقتی کارافربنان آن‌ها را داعشی، سلفی و .. خواندند، باز هم لب به اعتراض نگشودند.
نماینده ولی فقیه همواره مورد احترام ما بوده‌اند و هستند. کسانی که خود را مطیع کامل دستورات و نظارت ایشان می‌دانند، آیا برای گشودن باب مداخلات غیرخراسانی‌ها در مشهد نظر ایشان را جویا شده‌اند؟
آیا قرار است سرمایه‌‌گذار از مشهد به تهران اصفهان روانه شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *