خانه » اخبار » نقد مصاحبه اداره‌‌کنندگان منطقه ثامن(قسمت دوم): آدرس دومیلیون متر پروانه ساختمانی صادر شده کجاست؟

نقد مصاحبه اداره‌‌کنندگان منطقه ثامن(قسمت دوم): آدرس دومیلیون متر پروانه ساختمانی صادر شده کجاست؟

دبیرخانه انجمن کارآفرینان سازنده حریم رضوی
۱۴مهر ۹۹

مشخص است و همه می‌دانند خوب یا… اداره منطقه ثامن در سه سال گذشته، متوجه جناب آقای مهندس نوروزی بوده، ضمن اینکه جناب حاج آقای حیدری ریاست محترم شورا که می‌بایست از جایگاه پدری به مسائل شهر نگاه کرده واقعیت‌های منطقه ثامن ببینند متاسفانه تاکنون توجه نفرموده‌اند. لذا حتما خوب و یا بد منطقه به‌حساب ایشان نیز منظور شده و خواهد شد.

سوالات در خصوص رفع مشکل پروژه‌ها که به گواه کارآفرینان صحت نداشته و ندارد، را رئیس محترم کانون اعلام و گفتند خوشبختانه مصاحبه‌های خوبی از طرف اداره کنندگان منطقه ثامن صورت گرفته که بخش‌های زیادی از آن به فعال شدن طرح و پروژه‌ها مربوط بوده و با خواسته سازندگان هماهنگ می‌باشد، اما در گفته‌ها مطالب وجود داشت که با نظر۹۷ درصد تکرار می‌شود ۹۷درصد از مالکین و سازندگان منطقه ثامن که صاحبان اصلی پروژه‌های منطقه هستند، ناهماهنگ و مشخص است.
لذا اگر نگوییم یک طرف دروغ می‌گوید حتما باید بگوییم صحیح نمی‌گوید.

به دبیرخانه باشگاه ماموریت محول شد تا به تدریج در چند بخش به مغایرت‌ها اشاره و شفاف‌ سازی صورت گیرد شاید جناب حاج آقای حیدری ریاست محترم شورای شهر که اکنون خود نیز عضو و احتمالا رییس کمیته نظارتی منطقه هستند از شهردار مشهد مقدس بخواهند وظیفه خود را در منطقه ثامن انجام داده و مسئولیت اداره منطقه را به عهده گیرد.

جناب نوروزی در مصاحبه گفته‌اند در دوره فعلی دو میلیون متر پروانه ساخت در منطقه ثامن صادر شده که این گفته چند سوال ایجاد کرده است.

در سه سال گذشته چند سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و با چه حجم سرمایه گذاری و برای کدام پروژه‌ها توسط جناب نوروزی و نعمتی به منطقه ثامن جذب گردیده که دو میلیون متر پروانه صادر شده است؟

دو میلیون متر پروانه صادر شده برای چند پروژه و کدام مالکین و سرمایه گذاران بوده است؟

اگر متوسط قیمت هر متر پروانه اقامتی و تجاری در منطقه ثامن مبلغی حدود چهار و نیم تا پنچ میلیون تومان درنظر گرفته شود باید مبلغ هشت تا نه هزار میلیارد تومان به‌حساب شهرداری ثامن واریز شده باشد، آیا اینگونه بوده است؟

مبلغ ۸هزار میلیارد تومان برای کجا هزینه گردیده است؟

چرا با وجود اینکه مبلغ هشت هزار میلیارد تومان بابت دو میلیون متر پروانه دریافت شده است، شهرداری منطقه ثامن نسبت به دیگر مناطق کمترین درآمد را داشته باشد؟

با توجه به دریافت مبلغ هشت هزار میلیارد تومان بابت صدور دو میلیون متر پروانه ساختمانی ، دلیل فروش هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و ایجاد قرض برای سال‌های آینده که باید توسط مالکین و سازندگان پرداخت شود چه بوده است.

برای ساخت دو میلیون متر ساخت جدید علاوه بر۸ هزار میلیارد تومان پول پروانه می‌بایست حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز هزینه و جمعا ۱۸ هزار میلیارد تومان هزینه و حداقل بیست هزار نفر اشتغال موقت و دائمی جدید ایجاد شده باشد آیا این‌گونه بوده است؟

با توجه به عدم پاسخگویی اداره کنندگان طرح ثامن (وزارت راه و شهرسازی و شهرداری منطقه ثامن) هیئت مدیره باشگاه مالکین و کارآفرینان سازنده حریم حرم رضوی از مسئولین استان و سازمان‌های نظارتی به‌ویژه مقامات دادگستری درخواست دارند با انجام تحقیق و تحفص نسبت به شفاف سازی این موارد و اینکه پروانه‌ها چه زمانی و برای کدام پروژه‌ها صادر و پول‌های مالکین و سازندگان کجا هزینه گردیده اقدام فرمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *