خانه » اخبار » نقد مصاحبه اداره کنندگان منطقه ثامن (قسمت سوم)

نقد مصاحبه اداره کنندگان منطقه ثامن (قسمت سوم)

تشدید اختلافات

همان‌گونه که در نقد اول با عنوان «رفع موانع و مشکلات» و در نقد دوم با عنوان «دو میلیون متر پروانه» ذکر شد، بخش‌های زیادی از آنچه در مورد اختلاف با وزارت راه و شهرسازی(شریک شهرداری) گفته شده، با نظر مالکین و سرمایه‌گذاران هماهنگ است، اما در خصوص تشدید اختلافات با وزارت راه و شهرسازی، مالکین و سازندگان در دوره پنچم، که منجر به توقف طرح و پروژه‌ها شده است، چند سوال مطرح است.

مگر نه اینکه حضرت آیت اللّه علم الهدی، نماینده معزز مقام معظم رهبری، مسئولین دولتی، دادگستری، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، در دوره‌های قبلی شورای اسلامی شهر نیز حضور داشته و نظر آیت اللّه مروی تولیت معزز آستان قدس در خصوص طرح مرحوم کازرونی در خصوص معابر همان هست که قبلا بوده است؟

وزارت راه‌وشهرسازی که طراح و مصوب کننده اولیه بازسازی منطقه ثامن و بیش از بیست سال با شهرداری شریک و هماهنگ بوده‌اند، چه عاملی باعث گردیده که بعد از بیست سال دو متولی و شریک، شرایط امروز را ایجاد کرده‌اند؟

بیش از بیست سال کارکنان شهرداری ثامن و سازمان مجری طرح، اگرچه در مواردی نسبت به مدیر منطقه، انتقاد و اختلافات داشتند، اما چرا هیچ زمان به اندازه سه سال اخیر نبوده است؟

آقای مهندس حجازی، از مدیران قدیمی منطقه که توانسته بود روابط خوبی با مالکین، سازندگان و دیگر طرف‌ها ایجاد کند، به‌طوری که پس از کنارگذاشتن وی توسط آقای ضمیری در اولین اجلاس، کارآفرینان یک صدا از متولیان مدیریت طرح ثامن و شهردار مشهد مقدس درخواست حضور مجدد وی در منطقه را نمودند که مورد موافقت قرار گرفت و ایشان کار خود را در منطقه مجدد شروع و توانست ارتباط خوبِ قبلی را با مالکین و سازندگان و… برقرار کند، چه شد که آقای نعمتی ابتدا وی را از هماهنگی با مالکین و سازندگان بازداشت و در ادامه او را حذف کرد؟

درست است که مالکین و سازندگان از زمان حضور آقای ضمیری در شهرداری ثامن و حذف آقای حجازی تاکنون با عدم اجرای تعهدات توسط وزارت راه و شهرسازی و شهرداری روبرو بوده اند، چه شد که چند ماه بعد از شروع کارِ آقای نعمتی و محدود کردن حوزه اختیارات مدیران بخش‌های مختلف منطقه، اختلافات و توقف تداوم اجرای طرح و پروژه‌ها آغاز شد؟

تا چهار ماه قبل هیچگونه مصوبه و نامه‌ای برای عدم اجرای مفاد قراردادها و تعهدات وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ثامن وجود نداشت، بلکه چند نامه توسط آقای مرتضوی، معاونت محترم دادگستری، در تاکید بر اجرای مفاد قراردادها و تعهدات برابر طرح مرحوم کازرونی، به متولیان مدیریت شهرداری ثامن ابلاغ گردید، چرا آقای نعمتی و حامیان وی از اجرای مفاد قراردادها و تعهدات و اجرای نامه‌های دادگستری در برابر مالکین و سازندگان خودداری و با دادن آدرس اشتباه، وزارت مسکن و شهرسازی طرح و پروژه‌ها را با شرایط امروز مواجه نموده و درنهایت نیز آخرین نامه که حدود چهار ماه قبل توسط آقای مرتضوی ابلاغ شده است را ملاک عمل برای توقف کامل طرح و پروژه‌ها قرار داده اند؟
وقتی عدم اجرای نامه‌های دادگستری برای اجرای مفاد قرارداد‌ها و تعهدات ممکن بوده است چرا اجرای آخرین نامه قبل از رسیدن به منطقه ثامن شروع گردیده و…

آیا آقای نعمتی شهردار منطقه ثامن و حامیان ایشان مورد حمایت ایشان، مسئولیت نحوه مدیریت و عدم توان هماهنگی که باعث موارد فوق شده است را می پذیرند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *